70966281_133348668007718_8949805847282712576_n

همایش هزاران نفری مردم بامیان به حمایت از تیم ثبات و همگرایی

September 25, 2019

هزاران باشنده بامیان در یک همایش بزرگ حمایت شان را از تیم ثبات و همگرایی به رهبری دوکتور عبدالله عبدالله اعلام کردند.
در این همایش با شکوه مردم بامیان از نقاط مختلف این ولایت گرد آمده و یک صدا به حمایت از تیم ثبات و همگرایی شعار سر دادند.
دوکتور عبدالله عبدالله رهبر تیم ثبات و همگرایی با ابراز قدردانی و سپاس از حضور با شکوه مردم بامیان گفت که حضور پررنگ مردم در همایش ثبات و همگرایی نشانگر وحدت و شعور اجتماعی مردم این ولایت است که می‌‌خواهند به تبعیض سیستماتیک و حکومت‌داری ضعیف پایان ببخشند.
دوکتور عبدالله عبدالله افزود که در اثر بی‌مهری و برخورد چندگانه مقامات، ولایت بامیان به جایگاه‌ شایسته‌اش نرسیده است، اما با پیروزی تیم ثبات و همگرایی انکشاف متوازن در سراسر کشور صورت خواهد گرفت.
رهبر تیم ثبات و همگرایی در ادامه گفت: شماری از افراد بخاطر فریب مردم به دروغ موسل شده‌‍اند که گویا من در مورد انتقال لین برق از مسیر بامیان «توتاپ» مخالف بوده‌ام، در حالیکه هر صحبتی در این زمینه بی‌بنیاد است. وی افزود که عملی‌سازی پروژه توتاپ و انتقال برق از مسیر بامیان از اولویت‌های تیم ثبات و همگرایی در صورت پیروزی است.
دوکتور عبدالله عبدالله هرگونه مخالفت با گماشتن کادرهای اقوام مختلف را در بدنه‌ی حکومت رد کرده و گفت که تشکیل تیم ثبات و همگرایی نشان میدهد که این تیم متعهد به وحدت ملی، برابری و عدالت است.
دوکتور عبدالله عبدالله با خوانش نامه‌ای از یک کودک بامیانی که نگرانی‌اش را از سهمیه‌بندی کانکور ابراز کرده بود گفت که هرگونه تبعیض و چندگانگی در برابر مردم افغانستان مردود است و این تیم در صورت پیروزی سهمیه‌بندی کانکور را که حق تحصیل را از جوانان شایسته و با استعداد می‌گیرد لغو خواهد کرد.
وی با خوانش نامه‌ی دیگر از سوی یک بانوی بامیانی که در آن تلاش برای تأمین صلح در کشور درخواست شده بود، افزود که موقف تیم ثبات و همگرایی برای آوردن صلح در کشور روشن است. آقای عبدالله گفت: ما باورمند به حقوق شهروندی، برابری در برابر قانون، خدمات متوازن، دفاع از حقوق و مشارکت زنان هستیم و از همه مهمتر برای مردم دروغ نمی‌گوییم.
رهبر تیم ثبات و همگرایی گفت که تیم حاکم امیدی به آرای مردم ندارد و به تقلب چشم دوخته است، اما مردم با حضور پررنگ‌ در انتخابات جلو تقلب را خواهند گرفت.
آقای عبدالله در پایان افزود: این پیروزی این تیم پیروزی مردم افغانستان است و ما قدرت را از مردم گرفته و برای مردم بر می‌گردانیم.
محمد کریم خلیلی رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان گفت که رییس جمهور ادعا کرده در پنج سال گذشته بیشتر از دو دور حکومت قبلی کار کرده، در حالیکه نتیجه کار وی جز بریدن گلوی تبسم و خانواده‌اش، قتل‌گاه شدن راه جلریز و ولسوالی میرزا ولنگ، قتل‌گاه شدن اماکن مذهبی، ورزشی و فرهنگی و انفجار بی‌سابقه در سالون عروسی چیز دیگری نبوده است.
آقای خلیلی افزود که رییس حکومت وحدت ملی جزیره‌های مقاومت در بامیان را جزیره‌های قدرت خوانده و گفته آنرا نابود می‌کند، در حالیکه بامیان همچنان جزیره‌ی مقاومت و قدرت مردم باقی می‌ماند.
رهبر حزب وحدت اسلامی افغانسان گفت که اعضای تیم ثبات و همگرایی به اساس مصالح کلان ملی دور هم آمده‌اند و از موقف خویش به هیچ صورتی عقب نخواهند کشید.
آقای خلیلی گفت که تیم حاکم با اعلام سایت‌های خیالی و یک میلیون تذکره‌ی جعلی بنای تقلب در انتخابات را دارد، وی خطاب به مردم افغانستان و جامعه جهانی افزود که جلو این تقلب و جعل‌کاری گرفته شود، در غیر آن ممکن است افغانستان به سمت بحران هدایت شود.
محمد محقق رهبر حزب وحدت مردم افغانستان نیز با انتقاد از برخورد دوگانه‌ی رییس جمهور در قبال وزیران کابینه به ویژه از قوم ‌ هزاره‌ گفت که آقای غنی در پنج سال حکومت سیاست حذف را در پیش گرفته بود.
وی گفت که تیم ثبات و همگرایی تیم یک قوم و دو قوم نه بلکه تیم تمام نقاط افغانستان است و حمایت پرشور مردم فرصت پیروزی این تیم را مساعد کرده است.
در همین حال اسدالله سعادتی معاون دوم دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی گفت که در پنج سال گذشته، حق تحصیل، حق کار و حتی حق حیات از مردم گرفته شده بود، اما دیگر چنین مجالی بر حکومت فعلی داده نخواهد شد و مردم خود به سرنوشت خویش حاکم می‌شوند.