Abdullah-Abdullah-meets-journalists-880x536

تیم ثبات و همگرایی هم از نظر رای و هم از نظر برنامه تیم سنگین و با صلابت است

July 28, 2019

تیم ثبات و همگرایی هم از نظر رای و هم از نظر برنامه تیم سنگین و با صلابت است.
مردم و جامعه جهانی از سیاست‌های ناکام و یکه‌تازی‌های اشرف غنی خسته شده‌اند.
در پنج سال گذشته تمام برنامه‌های وعده داده شده اشرف غنی نه تنها که عملی نشد بلکه افزایش فساد، عدم شایسته‌گرایی، بکارگیری سیاست‌های تفرقه گرایانه میان نخبه‌های اقوام و اقشار با مصارف از خزانه ملی به اوج خود رسیده است.
همچنان فقر و بیکاری به‌شدت افزایش یافته است، ناامنی‌ها به اوج خود رسیده، طالبان و داعش بیشتر از حکومت در مناطق ولایات و اولسوالی‌های افغانستان تسلط یافته اند و به‌دلیل لجاجت ریس جمهور پروسه صلح نیز به بن‌بست رسیده است و دورنمای امنیتی نیز مبهم است.
قرار دادی‌های بزرگ از طریق کمیته ملی تدارکات و منبع واحد به دوستان و اعضای خانواده و شرکت‌های مورد حمایت رئیس جمهور به‌هدف تامین مخارج کمپاین انتخاباتی داده شده است.
سیاست و روابط خارجی افغانستان در ضعیف‌ترین گراف خود قرار گرفته است. اکثریت کشور‌های جهان حکومت افغانستان را یک حکومت ناکام، مفسد دانسته و افغانستان را یکی از بزرگترین کشور‌های تولید کننده مواد مخدر می‌دانند.
به‌اساس آمار‌های رسمی تعداد معتادین و مصرف کننده‌گان مواد مخدر در چهارسال گذشته دو برابر شده است.
مقروضیت افغانستان بیشتر از میلیارد‌ها دالر است و ارزش پول افغانی نسبت به پنج‌سال پیش بیشتر از یک و نیم برابر تنزیل داشته است.
صعود قیم مواد خوراکی، مصرفی، ساختمانی و نفتی و زراعتی در سالهای اخیر بی‌سابقه بوده است.
منابع مالی بزرگ، بانک‌ها، استخراج معادن، صنایع، مواد نفتی، گاز، قرار دادی‌های وزارتخانه‌ها و ادارات و نهاد‌های حکومتی در اختیار حامیان و شریکان سیاسی رئیس جمهور قرار گرفته است.
پراگنده‌گی سیاسی بی‌اعتمادی مطرح و تضاد و تقابل با احزاب و جریان و شخصیت های ملی سیاسی بحران دیگری را بوجود آورده است.
فرار مغز ها، مهاجرت‌های مجبوری و بیجا شده‌گان داخلی ازدیاد چشم‌گیر دارد.
اما ؛
دکتر عبدالله عبدالله، ستر جنرال عبدالرشید دوستم، صلاح الدین ربانی، استاد کریم خلیلی موسوم به بانکهای رای افغانستان و بسیاری از
رهبران، احزاب، جریانهای سیاسی و نخبه‌های اقوام بزرگ افغانستان تورکتباران، تاجیک‌ها ،هزاره‌ها، پشتون‌ها و سایر اقوام ساکن کشور در این تیم حضور دارند.
داکتر عبدالله عبدالله، دکتور عنایت الله بابر فرهمند و اسدالله سعادتی منیحث چهره های متواضع و تحصیل کرده که همواره در داخل کشور بوده‌اند و در هیچ یکی از فساد‌ها، غضب زمین و قوم پرستی دخیل نبوده‌اند مورد توجه مردم و کشور‌های دوست افغانستان استند.
برعکس ریس جمهور، برنامه‌های شان منطقی و عملی است و سیاست داخلی شان به پلورالیزم سیاسی یا به کثرت احزاب سیاسی متمرکز است نه حذف و انحصارگرایی.
سیاست خارجی شان ایجاد اعتماد و تعهد عملی به حامیان بین‌المللی افغانستان است.
براساس سروی های رسماُ اعلام نشده سه تیم انتخاباتی در روند اول بیشترین آرا را از آن خود میکنند که تیم ثبات و همگرایی با ۴۱ فیصد در صدر قرار دارد. تیم دولت ساز دوم و تیم صلح و اعتدال در ردیف سوم استند.
با توجه به موارد کوتاه بالا مطرح‌ترین و مورد اعتماد‌ترین تیمی که مردم افغانستان و کشور‌های ذیعلاقه در افغانستان را امیدوار کرده است تیم (ثبات و همگرایی) است.
زنده باد افغانستان